“Ebeveynler bir çocuğun uyku sorunu yaşadığında, ebeveynlerin ‘sorunu’ çözmek için kullandıkları en yaygın yollardan biri, genellikle en başından itibaren genel soruların sorulmasıyla birlikte kamu soruşturmasıdır. Çoğu zaman ebeveynler, uyku sorunlarının kökeninin ele alınmadığı çevrimiçi forumların veya halka açık grupların desteğini ararlar, daha ziyade genel sorular sorulur ve diğerlerinin deneyimlerine ve olasılığına ve nadiren görülen belirli paradigmaya dayalı olarak başkaları tarafından genel cevaplar verilir. doğada bütünsel.
Sorulan soruların çoğu, yaşam tarzları veya sağlık geçmişleri hakkında, temel tavsiye veya önerileri almadan önce dikkate alınması gereken önemli ayrıntılarla birlikte gelmez. Uykuyu etkileyen o kadar çok güç var ki ve bu zorluğun kökenini bulmak için öncelikle bu ‘nedenleri’ ortadan kaldırmak için uykuyu etkileyen en güçlü güçleri araştırmalıyız. Müşterinin sağlık geçmişi, kan çalışması, diyeti, duygusal sağlığı ve geri kalanı hakkında çok az/hiç bilmeden sağlık/uyku sorularına yanıt veren herkes, en iyi ihtimalle ana ‘sorunu’ ortadan kaldırmayı umarak dart atıyor. Nadiren tek bir ana ‘sorun’ veya faktör vardır ve çoğu zaman bir aile üzerinde etkili olan ve onların iyi bir uyku çekmelerini engelleyen birçok güç vardır.” Mar De Carlo
Mar De Carlo tarafından geliştirilen Bütünsel Uyku Bilimi Yöntemi, ebeveynleri ve profesyonelleri, bir uyku zorluğu yaratan birçok güçle başa çıkmada, önem sırasına göre destekleyen bir çerçeve ve anlayış sağlar.
Bütünsel bir uyku pratisyeni, sürecin başlarında ana (ve genellikle gözden kaçan) faktörlere isabet ederek tüm bu güçleri tek tek ele alacak ve analiz edecektir. Ancak bunu yapabilmek için, hastanın sağlığı, duygusal esenliği ve son kan çalışmaları da dahil olmak üzere yaşam tarzı geçmişi ile ilgili büyük miktarda ayrıntı ve bilgi toplanması gerekir. Çoğu zaman bütünsel bir uyku danışmanının işi, müşteriyi belirli dengesizlikleri ekarte edebilecek ve analiz edebilecek doğru sağlık pratisyenlerine yönlendirmektir. Birinin uykusunu etkileyen nadiren/asla tek bir ‘sorun’ yoktur. Genellikle her biri diğerinin üzerine inşa edilen birçok faktörün/kuvvetin birleşimidir ve bu nedenle uyku zorluklarını ele almak için bütünsel bir yaklaşım uygundur”.
The Holistic Science of Sleep Method konusunda uzmanlaşmış danışmanlar, uyku sorununun köküne inmek ve onu ele almak için aşağıdaki temelleri ve çözümleri ele alıyor:
“Holistic Science of Sleep Method™ yetişkin ve çocuk uyku sorunlarına uzun vadeli ve dengeli çözümler sağlamak için Bütünsel Düşünme ve Uygulamayı Bilimsel Yöntemle birleştiren bir yetişkin ve çocuk uyku sistemidir”.
HSS Metodu, uykunun insan vücudunun öğretilmesi veya eğitilmesi gerekmeyen doğal bir işlevi olduğuna inanır. Bu, vücudun doğal ritimlerine, homeostazisine müdahale eden şeyleri ele almak ve tüm aile için uykuyu destekleyen bir yaşam tarzını davet etmek meselesidir.
Mar, çocuk uykusunun sadece bir çocuk sorunu olmadığını, aynı zamanda bir aile uyku sorunu olduğunu açıklıyor.”Odak noktası, aileler için sağlıklı uyku alışkanlıkları oluşturmaktır. Uykunun tüm bağlamını – fiziksel, duygusal, sosyal, gelişimsel ve çevresel faktörleri – inceleyerek, bizler uyku danışmanlarına hamilelik sırasında, bebeklik döneminde ve sonrasında uyku ile bütünsel olarak nasıl çalışmaya başlayacaklarını öğretin.Danışmanlar sadece çocuğun uyku problemini değil aileyi de değerlendirir ve ailenin ihtiyaçlarına cevap veren uyku ayarlamaları yapar”.
Holistic Science of Sleep Method™, optimal insan işlevindeki (fiziksel, zihinsel, duygusal) ve dış güçlerdeki (sosyal, kültürel, çevresel) uykuyu engelleyen ve yetişkinlerde ve çocuklarda uyku güçlüklerine yol açabilecek dengesizlikleri araştırır ve ele alır.
Admin
Author: Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *