şartlar ve koşullar

Şartlar ve koşullar

Mevcut Hüküm ve Koşullar (“Şartlar ve Koşullar”), https://parentinghealthinstitute.com/ olarak tanımlanan web sitesine erişim ve kullanım için geçerli koşulları ortaya koymaktadır. ve https://iphi.teachable.com/ (“Web Siteleri”). Kullanıcılar, Web Sitesi aracılığıyla bir dizi Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık Enstitüsü (IPHI) programına katılabilir, ayrıca web sitemiz aracılığıyla sunulan danışmanlık hizmetlerinden, Bütünsel Sağlık Koçluğu Eğitiminden, İşletme Koruma Alanından ve ek danışmanlık hizmetinden yararlanabilirler.

Tanımlar ve Arka Plan

Bu Hüküm ve Koşullarda, Web Sitesinin kullanıcıları topluca “Kullanıcılar” olarak anılacaktır ve Web Sitesinin ayrı ayrı Kullanıcıları “Kullanıcı” olarak anılacaktır.

Web sitesi, California Eyaleti yasalarına göre kurulmuş bir limited şirket olan International Parenting & Health Institute, LLC tarafından işletilmektedir. Bu Hüküm ve Koşullarda, International Parenting & Health Institute, LLC bundan böyle “IPHI” olarak anılacaktır. IPHI tarafından sunulan tüm kurslar veya programlar topluca “Programlar” veya bireysel olarak “Program” olarak anılır. Bir Programa kaydolan ve daha sonra Programa katılan tüm Kullanıcılar veya bireyler topluca “Öğrenciler” ve bireysel olarak “Öğrenci”, “siz”, “sizin” ve diğer benzer ifadeler olarak anılacaktır. Öğrencinin bir Programı ve gereklilikleri başarıyla tamamlaması üzerine, IPHI Öğrenciye bir sertifika verecektir. Bir IPHI Programını başarıyla tamamlayan ve orada resmi IPHI sertifikası alan herhangi bir Kullanıcı veya kişi, topluca “Mezun” ve ayrı ayrı “Mezun”, “siz”, “sizin” ve diğer benzer ifadeler olarak anılacaktır. Bireysel veya grup olarak danışmanlık hizmetlerine (ücretsiz veya ücretli) katılan herhangi bir Kullanıcı veya şahıs, “Üye”, “siz”, “sizin” ve benzeri diğer ifadeler olarak anılacaktır.

Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık Enstitüsü (IPHI) Programlarına İlişkin Anlaşma

Mevcut Hüküm ve Koşullar, IPHI Sertifikasyon Programı Sözleşmesini (“Sözleşme”) içerir ve böylece Öğrencilerin, Mezunların ve Üyelerin IPHI Programlarından ve danışmanlığından yararlanabilecekleri koşulları düzenler.

Sözleşmenin herhangi bir hükmünün ihlali, IPHI Programını tamamlama yasağı, Öğrencinin final projesinin veya sınavının geçersiz kılınması, Öğrencinin veya Mezunun sertifikasının askıya alınması veya iptali veya okuldan atılma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yaptırımlara yol açabilir. bir IPHI Programından.

Öğrenciler, IPHI programlarından herhangi birinin tüm gerekliliklerinin yerine getirilmesi halinde, ilgili Öğrencinin IPHI felsefesine uygun gerekli eğitim ve öğretimi tamamlamış olacağını anlar. Ayrıca, söz konusu Öğrenci, IPHI’yi bir IPHI Mezunu olarak temsil etme gerekliliklerini yerine getirmiş sayılacaktır.

Programların Bir Parçası Olarak Sağlanan Materyaller

Öğrenciler, Mezunlar ve Üyeler, kurs platformumuzdan indirilebilir kurs materyallerini, kurs son tarihinden önce platformumuza erişim süreleri boyunca indirebilirler. Öğrencilerin ve mezunların, IPHI Programları veya eğitimleri sırasında alınan veya başka bir şekilde elde edilen eğitim materyalleri, içerik, resimler, el kitapları, el notları, belgeler ve diğer materyaller (topluca “Materyaller”) dahil olmak üzere herhangi bir materyali paylaşmaları, kopyalamaları, çoğaltmaları veya yayınlamaları yasaktır.

Materyaller IPHI’ye aittir ve telif hakları ile korunmaktadır. Materyallerin izinsiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır ve telif hakkı ihlali teşkil eder ve bu ihlalden Öğrenci, Mezun veya Üye sorumlu tutulabilir.

Programlarla İlgili Sınırlı Garantiler

IPHI Programları, Öğrencileri, Mezunları ve Üyeleri hazırlamak, eğitmek ve desteklemek ve profesyonel kariyerlerini ilerletmek için tasarlanmış olsa da, her Öğrenci, Mezun ve Üye, Öğrencinin, Mezunun ve Üyenin elde ettiği gelirden münhasıran sorumludur. IPHI, Öğrencilerin şunları yapacaklarını garanti edemez: (i) IPHI Programını başarıyla tamamlamak, (ii) IPHI sertifikasını almak, (iii) bunun sonucunda asgari miktarda gelir elde etmek ve (iv) başarılı olmak.

Ayrıca IPHI, IPHI Program(lar)ının Öğrencilerin, Mezunların veya Üyelerin beklenti veya ihtiyaçlarını karşılayacağını garanti etmez. Gelir, sertifika ve başarı, Program boyunca öğrenilen ilkelerin anlaşılmasına ve anlaşılmasına ve Öğrenci, Mezun ve Üye tarafından yapılan zaman yatırımına bağlıdır. IPHI’nin Öğrencinin, Mezunun veya Üyenin IPHI programı sırasında öğretilen ilkeleri uygulaması ve uygulaması üzerinde hiçbir kontrolü olmayacağını göz önünde bulundurarak, IPHI Öğrencinin, Mezunun veya Üyenin bir IPHI programı veya Danışmanlık Hizmeti ile bağlantılı olarak memnuniyeti ve başarısı konusunda hiçbir garanti vermez. .

Ayrıca, IPHI Programının bir parçası olarak verilen kurslara katılmamanız ve/veya herhangi bir nedenle tüm şartları yerine getirmemeniz ve IPHI sertifikasını almamanız durumunda, programın bazı kısımlarını tekrar alma seçeneğine sahip olacağınızı da anlıyorsunuz. Program sizin pahasına.

Tıbbi veya olağandışı koşullar eğitimi tamamlamanızı engelliyorsa, Programın bazı kısımlarını masrafları size ait olmak üzere tekrar almanıza izin vermek için özel bir izin verilebilir. IPHI, eğitimi tamamlayamadığınızı doğrulamak için tıbbi kayıtlar isteyebilir.

Davranışınız uygunsuz, etik dışıysa veya bu Sözleşmeyi veya IPHI Topluluk Kurallarımızı ihlal ediyorsa, IPHI’nin IPHI tarafından temsil edilen herhangi bir Programdan veya Danışmanlık Hizmetinden ayrılmanızı isteme hakkını saklı tuttuğunu anlıyorsunuz. Bu olağandışı durumlarda, ödediğiniz ücretler için size geri ödeme yapılmayacağını anlıyorsunuz.

Program Değişiklikleri

Eğitimi sürekli olarak geliştirmek, iyileştirmek ve güncellemek için IPHI, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Profesyonel Sertifikasyon Programlarını veya Danışmanlık Hizmetlerini önceden haber vermeksizin değiştirebilir. Profesyonel Sertifikasyon Programında veya Danışmanlık Hizmetinde yapılacak herhangi bir değişiklik IPHI Teachable web sitesinde yayınlanacaktır (https://iphi.teachable.com/). Bu tür değişiklikler, sınırlama olmaksızın, mevcut Sertifikaların eklenmesi veya silinmesini ve program içeriğinin, sertifika gereksinimlerinin, test hedeflerinin, ana hatların ve sınav puanlarının nasıl ve ne zaman yayınlanacağı dahil olmak üzere sınavların değiştirilmesini içerebilir.

Değişiklikler, Web Sitesinde ve/veya IPHI Teachable web sitesinde yayınlandıkları anda geçerli ve bağlayıcı olacaktır. Aksi belirtilmedikçe, bu değişiklikler daha önce tamamlanmış sertifikaları etkilemeyecektir.

KAZANÇ SORUMLULUK REDDİ

IPHI TARAFINDAN SAĞLANAN HERHANGİ BİR KAZANÇ VEYA GELİR TABLOSU VEYA KAZANÇ VEYA GELİR ÖRNEKLERİ SADECE KAZANMA POTANSİYELİ TAHMİNİDİR. IPHI, ÖĞRENCİLERİN AÇIKLANAN KAZANMA POTANSİYELİNE VE RAKAMLARA ULAŞACAĞINA DAİR HİÇBİR GARANTİS VERMEMEKTEDİR.

KAZANMA POTANSİYELİNİZİ VE GELECEK KAZANÇLARINIZI BELİRLEMEK İÇİN İZOLASYONDA BU RAKAMLARA GÜVENMEMELİSİNİZ. BU NEDENLE, SAĞLANAN KAZANMA POTANSİYELİNİN VE RAKAMLARIN BAĞLAYICI OLMADIĞINI KABUL EDEREK, RİSKİ TAMAMEN SİZE AİT DEVAM ETMEYİ KABUL EDERSİNİZ.

BELİRLİ GELİR RAKAMLARININ KULLANILDIĞI VE BİR BİREY YA DA İŞLETMEYE AİT OLDUĞU YERDE, BU KİŞİ YA DA İŞLETMELER BU TUTARI KAZANMIŞTIR. BÖYLE BİR GELİR ELDE EDECEĞİNİZİN GARANTİSİ YOKTUR.

BU WEB SİTESİNDEKİ GELİR KAZANÇLARIYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR İDDİA VE BEYAN, ORTALAMA KAZANÇ OLARAK DEĞERLENDİRİLMEYECEKTİR. GELİR KAZANÇLARINA İLİŞKİN ÖNCEKİ BAŞARILARIN VEYA GEÇMİŞ SONUÇLARIN GELECEK BAŞARILARININ VEYA SONUÇLARININ GÖSTERGESİ OLARAK KULLANILACAĞININ GÜVENCESİ VERMEZ. PARA KAZANÇ VE GELİR SONUÇLARI BİRÇOK FAKTÖRE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTERMEKTEDİR. IPHI, GEÇMİŞİNİZİN, İŞ ETİĞİNİZİN VEYA İŞ BECERİLERİNİZ VEYA UYGULAMALARINIZIN BİLİNCİ OLMADIĞINDAN, NE KADAR GELİR YAPABİLECEĞİNİZİ VE ÜRETİLEBİLECEĞİNİZİ ÖNGÖREMEZ. Bu nedenle, IPHI: (1) ASGARİ BİR GELİR ÜRETİLECEĞİNİZİ, (2) AYNI ŞEYİ YAPACAĞINIZI VEYA (3) HERHANGİ BİR PARA YAPACAĞINIZI GARANTİ VERMEZ VEYA İMA ETMEZ. İNTERNET İŞLETMELERİ VE BURADAN KAYNAKLANAN KAZANÇLAR ÖNEMLİ RİSKLER İÇERMEKTEDİR VE HERKES İÇİN UYGUN DEĞİLDİR.

IPHI’NİN ÜRÜNLERİ, HİZMETLERİ VEYA WEB SİTESİNDE SUNULAN HERHANGİ BİR BİLGİYE DAYALI KARAR VERİRKEN DİKKATLİ OLMANIZ ÖNEMLİDİR. BUNU YAPARAK ÖNEMLİ MALİ KAYIPLAR YA DA PARA YARATAMAZSINIZ.

IPHI TARAFINDAN SUNULAN TÜM ÜRÜN VE HİZMETLER SADECE EĞİTİM VE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. BU VEYA HERHANGİ BİR BİLGİYE GÖRE HAREKET ETMEDEN ÖNCE DİKKATLİ OLUN VE MUHASEBENİZ, AVUKATINIZ VEYA PROFESYONEL DANIŞMANINIZ GİBİ YETKİLİ PROFESYONELLERDEN TAVSİYE ALIN. KULLANICILAR İŞ İŞ KARARLARI ALIRKEN KENDİ ÖZENLERİNİ YAPMALARI İÇİN TEŞVİK EDİLİR. SUNULAN TÜM BİLGİLER, ÜRÜNLER VE HİZMETLER, KENDİ YETKİLİ PROFESYONELLERİNİZ TARAFINDAN BAĞIMSIZ OLARAK DOĞRULANMALIDIR. BU WEB SİTESİNDEKİ BİLGİLER, ÜRÜNLER VE HİZMETLER, BİR İŞ KARARI VERMEDEN ÖNCE DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMELİ VE DEĞERLENDİRİLMELİDİR. IPHI VEYA IPHI ÜRÜNLERİ VE HİZMETLERİ TARAFINDAN SUNULAN HERHANGİ BİR BİLGİYLE İLGİLİ İŞ KARARLARINIZIN BAŞARISI VEYA BAŞARISIZLIĞINDAN IPHI’NİN SORUMLU OLMADIĞINI KABUL EDERSİNİZ.

IPHI’nin politikalarını veya sorumluluk reddi beyanlarını anlamıyorsanız, sipariş vermeden önce açıklama almak için lütfen IPHI ile iletişime geçin. Fiyatlandırma önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

ETİK KURALLAR VE TOPLUM İLKELERİ

Herhangi bir IPHI eğitim veya iş Programına sipariş verdiğinizde ve katıldığınızda, IPHI Etik Kurallarına uymayı kabul etmiş olursunuz. Bu nedenle, IPHI Etik Kurallarını okuyup anladığınızı onaylar ve hükümlerine uymayı kabul edersiniz.

 

Uluslararası Ebeveynlik  ve Sağlık Enstitüsü (IPHI) Etik Kuralları, kişisel dürüstlük, mesleki yeterlilik ve uygulama konusunda yüksek profesyonel standartların korunmasına yardımcı olur. IPHI Etik Kuralları, tüm IPHI sertifikalı Mezunlar, Üyeler ve kayıtlı Öğrenciler için geçerlidir.

IPHI Etik Kurallarına uymayan Öğrenciler, Üyeler ve sertifikalı Mezunlar askıya alınabilir veya sertifikaları ve üyelikleri iptal edilebilir.

 

IPHI temsilcisi olarak Öğrenciler, Üyeler ve Mezunlar aşağıdakileri kabul eder:

 • Koçluk ve danışmanlığa uyun ve destekleyin: bütünsel koçluk, sağlık ve yaşam tarzı koçluğu, emzirme eğitimi, hamilelik ve doğum sonrası koçluğu eko-danışmanlık, doğum eğitimi, uyku koçluğu danışmanlığı, beslenme koçluğu ve danışmanlığı ve bebek planlama koçluğu ve iş koçluğu endüstrisi profesyonel standartları.
 • IPHI’nin kurs tekliflerinde tanımlandığı gibi, uygulamayla ilgili olarak IPHI’nin uygulama standartlarını ve sınırlarını koruyun.
 • Objektif olun ve tüm aileler ve müşteriler için bilinçli karar vermeyi teşvik edin.
 • Müşterilere ihtiyaçları ve zorlukları konusunda saygılı ve şeffaf olun.
 • Müşterilerin gizli ve kişisel bilgilerinin gizliliğini koruyun.
 • İlgili müşterinin önceden açık yazılı izni olmadan müşterilerin resimlerini yayınlamamalı, yayınlamamalı veya paylaşmamalıdır.
 • Diğer öğrencilere, üyelere, mezun çalışanlara ve IPHI öğretim üyelerine karşı adil, saygılı ve nazik olun.
 • Tüm sorumluluğu üstlenin ve bireysel yargılarınız ve eylemlerinizden sorumlu olun.
 • Bu Sözleşmede yer alan Kazanç Feragatnamesi uyarınca iş kararlarınızın tüm sorumluluğunu üstlenin.
 • Diğer profesyoneller ve kamu tarafından erişilebilen tüm çevrimiçi iletişim ve yayınlarda profesyonel ve saygılı davranın.
 • En yüksek profesyonel dürüstlük standartlarına uygun hareket edin ve annelik sektöründe geçerli olan standartları takip edin.
 • Profesyonel dürüstlük, aşağıdakilerden her zaman kaçınmayı içerir:
  • Saygısız, karalayıcı, saldırgan veya şiddet içeren dil;
  • Irk, etnik köken, din, cinsiyet, engellilik, cinsel yönelim veya siyasi inançlarla ilgili nefret dolu veya ayrımcı yorumlar;
  • Taciz edici, nefret dolu veya herhangi bir kişiyi veya herhangi bir kuruluşu utandırmayı veya karalamayı amaçlayan yorumlar, “trolleme” (yorum dizilerini ele geçirmek veya tartışmaları yoldan çıkarmak amacıyla kasıtlı olarak rahatsız edici ifadeler yayınlamak);
  • Kişisel saldırılar veya taciz, tehdit, zorbalık veya istismar amaçlı yorumlar;
  • Diğer gruplara yönelik saldırılar, dayak atma veya profesyonel olmayan tartışmalar;
  • Cinsel ayrımcılık veya taciz;
  • Yasa dışı, etik olmayan, gayri meşru veya başka şekilde sorunlu faaliyet;
  • Özel çevrimiçi forum kurallarına uymamak;
  • Yasa dışı faaliyeti öneren veya teşvik eden yorumlar;
  • Sert, saldırgan, tartışmacı, suçlayıcı ve saygısız bir ton;
  • Herhangi bir Kayıtlı Kullanıcı İçeriği gönderirseniz, konuyla ilgili kalırsınız;
  •  Rakip bir işletme için herhangi bir pazar araştırması toplamak için gruba erişmeyecek veya bunları kullanmayacaksınız;
  • Herhangi bir kişi veya kuruluşun kimliğine bürünmeyecek veya bir kişi veya kuruluşla olan ilişkinizi yanlış beyan etmeyecek veya başka bir şekilde yanlış tanıtmayacaksınız;
  • Grup web sitesinin düzgün çalışmasına veya herhangi bir virüs, cihaz, bilgi toplama veya aktarım mekanizması, yazılım veya rutin kullanarak üçüncü şahıslarla tanışmaya müdahale etmeyecek veya kesintiye teşebbüs etmeyecek veya herhangi bir veriye erişim veya erişim elde etmeye çalışmayacaksınız. , bilgisayar korsanlığı, şifre veya veri madenciliği veya başka yollarla Web Siteleriyle ilgili dosyalar veya şifreler;
  • Web Sitelerinde, toplantılarda veya grupta herhangi bir reklamı ve/veya güvenlik özelliğini (örn. kötüye kullanım bildir düğmesi) kapsamayacak, engellemeyecek, engellemeyecek veya herhangi bir şekilde müdahale etmeyeceksiniz;
  •  Açık yazılı iznimiz olmadan Web Sitelerine herhangi bir amaçla erişmek için herhangi bir robot, örümcek, kazıyıcı veya diğer otomatik araçlar kullanmayacaksınız; ancak, ancak, kamuya açık arama motorlarının operatörlerine, Web Sitelerinin halka açık kısımlarından materyalleri kopyalamak için örümcekleri kullanma iznini, yalnızca materyallerin halka açık aranabilir dizinlerini oluşturmak amacıyla ve yalnızca gerekli olduğu ölçüde vermek üzere veririz, ancak bu tür materyallerin önbellekleri veya arşivleri;
  •  Teknik altyapımıza makul olmayan veya orantısız olarak büyük bir yük getiren veya (tamamen kendi takdirimize bağlı olarak) oluşturabilecek herhangi bir işlem yapmayacaksınız; ve  Farkına vardığınız uygunsuz içeriği bize bildireceksiniz. Topluluk Kurallarımızı ihlal eden bir şey bulursanız, lütfen bize bildirin, biz de onu gözden geçirelim;
  • Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, Web Sitelerine veya Web Sitelerinin herhangi bir bölümüne önceden haber vermeksizin erişiminizi engelleme ve bu Topluluk Yönergelerine uymayan herhangi bir içeriği kaldırma hakkımızı saklı tutarız.
 • En güncel aktif müfredatı ve standartları göz önünde bulundurarak IPHI sertifikasını uygun şekilde temsil edin.
 • Bu Hüküm ve Koşullarda belirtilen rekabet etmeme yükümlülükleri uyarınca Mar De Carlo’nun önceden yazılı izni olmaksızın Mar De Carlo’nun ve IPHI’nin belirli bütünleştirici bütünsel yöntem ve yaklaşımlarını kopyalayamaz, taklit edemez, çoğaltamaz veya çoğaltamaz.

Bir Öğrenci veya Mezun, IPHI ve IPHI’nin profesyonel pazarıyla aynı sektörde kendi sertifika programına başlamaya karar verirse, Öğrenci bunun bir çıkar çatışması olarak değerlendirileceğini ve Öğrenci veya Mezunun artık IPHI kurs güncellemelerini almaya devam edemeyeceğini anlar ve kabul eder. IPHI’nin önceden yazılı izni olmaksızın, yenilemeler veya bilgiler.

Sertifika Uygunluğu

IPHI sertifikası almaya hak kazanabilmek için, mezun olan Öğrencilerin aşağıdakilere sahip olması gerekir:

 • IPHI Etik Kuralları, Uygulama Kapsamı, Uygulamanın Sınırları, Misyon ve Şikayet Politikasını okuyun, kabul edin ve kabul edin ve Öğrencinin kabul ve onayını onaylamak için bu tür tüm belgeleri imzalayın.
 • Öğrenim ücretinin tamamını ödedi.
 • Programın bir parçası olarak sunulan derslerin en az %80’ine katıldı, IPHI standartlarını uygulayarak gerektiği şekilde mevcut tüm ev ödevlerini tamamladı ve mevcut güncel bitirme projesini/quizleri/sınavları gerektiği gibi başarıyla tamamladı.
 • Kursu kayıttan itibaren bir (1) yıl içinde tamamlamış olmak. Kurs için geçerli olan bir (1) yıllık son tarihten önce IPHI’ye böyle bir talepte bulunulması halinde, bir defada üç (3) aylık bir uzatma verilebilir. Kurs süresinin dolması halinde altı (6) aylık bir uzatmadan yararlanmak için 495$’lık eski haline döndürme ücreti gereklidir.
  • Referans amacıyla, bir (1) yıllık son başvuru tarihi geçmişse ve/veya orijinal kurs son tarihini geçen ilk altı ay içinde üç (3) aylık ücretsiz uzatma sona ermişse, Öğrenci 295 ABD Doları tutarında yeniden giriş ödeme seçeneğine sahiptir. sertifikasyon gerekliliklerini tamamlamak için yeniden giriş ödemesinin alınmasından sonraki bir (1) ay içinde kurs çalışmasını ve final projesini/sınavını teslim etme ücreti veya ek altı (6) aylık bir uzatma için 495$’lık eski haline döndürme ücreti ödeme seçeneğine sahiptir. süresi dolan kurs son tarihini takip eden ilk altı ay içinde talep edilmesi halinde sertifikasyon şartlarını yerine getirmek. Bir (1) yıllık son teslim tarihi ve/veya üç (3) aylık ücretsiz uzatma, kursun son tarihini ve/veya ücretsiz uzatmayı takip eden altı (6) ayı aşmışsa, Öğrencinin programa yeniden kaydolması gerekecektir. tam öğrenim ücretiyle.
 • Sürekli eğitime devam etti ve her iki (2) yılda bir 75 $ işlem ücreti ödenmesine tabi olan yenileme formunu doldurarak sertifikasını yeniledi. Bir Mezun, sertifika aldıktan sonra iki (2) yıl sonra eğitimine devam etmekten vazgeçerse, Mezun artık mevcut IPHI Programlarına ve destek kaynaklarına erişimden yararlanamaz.
 • IPHI Materyallerini, diğer profesyonelleri eğitmek için kullanmamayı veya bu Materyalleri, IPHI’nin rızası olmadan, tamamı bu Hüküm ve Koşullarda belirtilen rekabet etmeme yükümlülüklerine uygun olarak üçüncü taraflarla paylaşmamayı kabul etmiştir.
 • Bu Hüküm ve Koşullarda belirtilen rekabet etmeme yükümlülüklerinde belirtildiği gibi, IPHI’nin izni olmadan diğer profesyonellere veya üçüncü taraflara benzer kurslar, konular, sınıflar, sertifikalar veya içerik sunmamayı kabul etmiştir.
 • IPHI hakkında her zaman olumlu ve saygılı bir şekilde konuşmayı kabul etti.
  • IPHI ile herhangi bir anlaşmazlık veya endişe, IPHI’nin karşılıklı olarak kabul edilebilir bir çözüm bulmak için Öğrenci ile birlikte çalışacağı yerde doğrudan IPHI ile tartışılacaktır. IPHI, karşılıklı olarak kabul edilebilir bir çözüm bulmak için makul çabayı gösterecek olsa da, IPHI’nin Öğrenciyi tatmin eden bir çözüm bulma yükümlülüğü yoktur.

IPHI, bu Sözleşmede belirtilen gereksinimleri karşılamayan mezun olan Öğrencilere sertifika hükmünü vermeme hakkını saklı tutar. IPHI ayrıca, telefon görüşmeleri, e-postalar ve sertifika materyalleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere iletişimlerde gösterilebileceği gibi, mezun olan Öğrencinin davranışına dayalı olarak sertifikayı alıkoyma hakkını saklı tutar.

IPHI’nin bütünsel yöntem yaklaşımları veya profesyonel standartları hakkında net ve pratik bir anlayış göstermede başarısızlık, IPHI’nin sertifikasyondan vazgeçmeyi seçmesiyle sonuçlanabilir.

IPHI’NİN UYGULAMA STANDARTLARI

IPHI, Uluslararası Koçluk Federasyonu Etik Standartlarını kabul eder ve bunlara uyar

1. IPHI Uzmanları İlk toplantıdan önce veya bu toplantıda, koçluk Müşteri(ler)imin ve Sponsor(lar)ımın koçluğun doğasını ve potansiyel değerini, gizliliğin doğasını ve sınırlarını, finansal düzenlemeleri ve diğer herhangi bir şeyi anladıklarını açıklayın ve sağlayın. Koçluk sözleşmesinin şartları.

2. Hizmetlerin başlamasından önce Müşterim(ler)im ve Sponsor(lar)ımla ilgili tüm tarafların rolleri, sorumlulukları ve hakları ile ilgili bir anlaşma/sözleşme oluşturun.

3. Üzerinde anlaşmaya varıldığı şekilde tüm taraflarla en katı gizlilik düzeylerini koruyun. Kişisel veriler ve iletişimlerle ilgili tüm geçerli yasaların farkındayım ve bunlara uymayı kabul ediyorum.

4. Tüm koçluk etkileşimleri sırasında ilgili tüm taraflar arasında bilgi alışverişinin nasıl yapıldığı konusunda net bir anlayışa sahip olun.

5. Hem Müşteriler hem de Sponsorlar veya ilgili taraflarla, bilgilerin gizli tutulmayacağı koşullar hakkında net bir anlayışa sahip olun (örneğin, kanunen gerekliyse, geçerli mahkeme emri veya mahkeme celbi uyarınca yasa dışı faaliyet; yakın veya olası tehlike riski) kendine veya başkalarına; vb.). Yukarıdaki koşullardan birinin geçerli olduğuna makul ölçüde inandığım durumlarda, uygun makamları bilgilendirmem gerekebilir.

6. Şirket İçi Koç olarak çalışırken, koçluk yaptığım Müşteriler ve Sponsor(lar)la olan çıkar çatışmalarını veya olası çıkar çatışmalarını koçluk sözleşme(ler)i ve devam eden diyalog yoluyla yönetin. Bu, kurumsal rollerin, sorumlulukların, ilişkilerin, kayıtların, gizliliğin ve diğer raporlama gereksinimlerinin ele alınmasını içermelidir.

7. Mesleki etkileşimlerim sırasında oluşturulan elektronik dosyalar ve iletişimler de dahil olmak üzere tüm kayıtları gizliliği, güvenliği ve mahremiyeti teşvik edecek ve yürürlükteki yasalara ve anlaşmalara uygun şekilde muhafaza edin, saklayın ve elden çıkarın. Ayrıca, koçluk hizmetlerinde (teknoloji destekli koçluk hizmetleri) kullanılmakta olan gelişen ve büyüyen teknolojik gelişmelerden uygun şekilde yararlanmaya ve çeşitli etik standartların bunlara nasıl uygulandığının farkında olmaya çalışıyorum.

8. Koçluk ilişkisinden alınan değerde bir kayma olabileceğine dair belirtilere karşı tetikte olun. Eğer öyleyse, ilişkide bir değişiklik yapın veya Müşteri(ler)i/Sponsor(lar)ı başka bir koç aramaya, başka bir profesyonel aramaya veya farklı bir kaynak kullanmaya teşvik edin.

9. Tüm tarafların, sözleşme hükümlerine tabi olarak, koçluk süreci boyunca herhangi bir nedenle herhangi bir noktada koçluk ilişkisini sona erdirme haklarına saygı gösterin.

10. Çıkar çatışması durumlarından kaçınmak için aynı Müşteri(ler) ve Sponsor(lar)la aynı anda birden fazla sözleşmeye ve ilişkiye sahip olmanın etkilerine karşı hassasım.

11. Danışan ile benim aramda kültürel, ilişkisel, psikolojik veya bağlamsal sorunlardan kaynaklanabilecek herhangi bir güç veya statü farkının farkındayım ve aktif olarak yönetiyorum.

12. Müvekkillerimi üçüncü taraflara yönlendirmek için alabileceğim olası tazminatı ve diğer faydaları Müşterilerime ifşa etmek.

13. Herhangi bir ilişkide mutabık kalınan ücretin miktarı veya biçimi ne olursa olsun, tutarlı bir koçluk kalitesi sağlayın

Sertifikalı Bebek Planlayıcı ™

IPHI-IABPP sertifikalı bir bebek planlayıcısı, hamile kalma öncesi, yeni ve bebek bekleyen ebeveynlere tarafsız destek, bilgi, eğitim ve kaynak sağlayan bir doğum öncesi koçudur. Bebek planlayıcıları, müşterilerin özel ihtiyaçlarını değerlendirerek ve onlara uygun bilgi, eğitim ve kaynakları sağlayarak, müşterilerinin büyüyen aileleri için en iyi kararları vermelerini sağlar.

Bebek planlayıcıları, hizmetlerini müşterilerinin özel ihtiyaçlarına, yaşam tarzlarına ve tercihlerine göre uyarlar. Bebek planlayıcıları, müşterilerin ebeveynlik ve ötesine giden yolculuklarında kullanmaları için gerekli olacak kaynak, hizmet ve ürün türlerini belirlemelerine yardımcı olur.

Bebek planlamacıları da müşterilerini eğitmekle ilgilenir. Bebek planlayıcıları, müşterilerini gebelik öncesi, hamilelik, doğum sonrası ve ebeveynlik konularında çeşitli seçeneklerle tanıştırarak, müşterilerinin bilinçli ve eğitimli kararlar vermelerini sağlar. Bebek planlayıcıları, müşterilerine doğum, beslenme, uyku, sağlık, fitness, beslenme, çevre dostu yaşam, güvenlik, doğum sonrası destek, bütçeleme, bebek malzemeleri ve daha pek çok konuda çeşitli seçenekler sunabilir.

Ek olarak, sertifikalı bebek planlayıcıları çöpçatan, koordinatör ve uzman olarak hizmet vermektedir. Bir çöpçatan olarak, bir bebek planlayıcısı, müşterilerini özel ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına göre en uygun ve saygın hizmet ve ürünlerle eşleştirir. Bir koordinatör olarak, bir bebek planlayıcısı, bebek duşları, bebek ayları, doğum inzivaları gibi özel etkinlikler düzenleyebilir veya fotoğraf çekimleri ve doğum duyurusu tasarımları düzenleyebilir. Bir uzman olarak, bir bebek planlayıcısı, ebeveynlikle ilgili belirli bir alanda lisanslı veya akredite edilmişse ek uzmanlık sunabilir.

Uygulama Sınırları

Sertifikalı bir bebek planlayıcısı, müşterilerine teşhis koymaz, tedavi etmez, muayene etmez veya tıbbi tavsiyelerde bulunmaz. Bir bebek planlayıcısı ek bir eğitime veya belirli bir uygulama alanında özel bir sertifikaya veya lisansa sahip olmadığı sürece, sertifikalı bir bebek planlayıcısı ilaç yazmaz veya ileri eğitim gerektiren ek hizmetler gerçekleştirmeye çalışmaz. Bazı sertifikalı bebek planlayıcıları, egzersiz programları ve planları tasarlama, diyetler veya beslenme programları önerme, bebek provaları yapma, araba koltuklarını takma veya denetleme, terapi sağlama, doğum öncesi veya sonrası masaj yapma gibi hizmetleri sunmak için gereken ek eğitim, sertifika veya lisansa sahip olabilir. veya kişisel eğitim, doula veya ebelik hizmetleri sağlayan bu uygulamalar, sertifikalı bir bebek planlayıcısının uygulama kapsamı dışındadır.

IPHI’nin Uzmanlık Konusundaki Pozisyonu

IPHI ve IABPP, bebek planlayıcılarının her konuda uzman olmaya çalışması gerektiğine inanmıyor. Bunun yerine IPHI, üyeleri ve Öğrencileri, özel ilgi duydukları alanlarda uygun eğitim, kimlik bilgileri ve lisansı almaya zaman ayırmaya teşvik eder. Ayrıca bir alanda uzmanlaşmak isteyen bebek planlayıcılarının o alanda deneyim ve eğitim kazanmaları gerekmektedir. Bebek planlayıcıları, sundukları her uzmanlık hizmeti için gerekli olan uygun sorumluluk veya mesleki sigortayı da taşımalıdır.

Bebek planlamacıları, bebek ürünleri ve teçhizat danışmanlığı, çocuk ve yolcu güvenliği, bebek koruma ve yeşil koruma gibi uzmanlık alanlarında ileri eğitim, öğretim ve sertifika alabilirler.

IPHI, bu alanlardan herhangi birinde uzmanlaşmanın kapsamlı eğitim, öğretim ve deneyim gerektirdiğinin farkındadır. Bu nedenle, birinci seviye sertifikalı bebek planlayıcılarının bir uzmanlık seçmesi veya geliştirmesi beklenmez veya gerekli değildir.

Bir bebek planlayıcısının birincil rolü bir annelik danışmanı olarak hizmet etmek olsa da, bebek planlayıcıları eğitim, öğretim ve deneyim kazandıkça veya önceki profesyonel geçmişlerini kullandıkça, ek uzmanlık hizmetleri sunmayı seçebilirler. Uzmanlık eğitimi, eğitim geçmişi veya sertifikaları olmayan bebek planlamacıları, özel hizmetler sunan profesyonellerle ilişkiler kurmaya ve gerektiğinde müşterilerini onlara yönlendirmeye teşvik edilir.

Çevre dostu/Eko-Annelik Danışmanı ™

Hizmet

IPHI sertifikalı Greenproofer/Eko-Annelik danışmanı™ profesyonelleri, müşterileri toksik olmayan yaşama hazırlamak, motive etmek, eğitmek ve hazırlamak için kişiselleştirilmiş ve tarafsız bir yaklaşım kullanır. Müşterilerin kişisel yeşil hedeflerine ulaşmalarına ve acil durumlarda uygun şekilde yanıt vermelerine yardımcı olacak rehberlik sağlarlar. Kendi uzmanlık alanlarını tanıyan eko-annelik danışmanları, uygun olduğunda müşterilerini diğer kalifiye profesyonellere yönlendirebilir.

Uygulama Sınırları

Bir Eko-Annelik Danışmanı, müşterilerine teşhis koyamaz, tedavi edemez, muayene edemez veya tıbbi olarak tavsiyede bulunamaz. Bir Eko-Annelik Danışmanı belirli bir uygulama alanında ek bir lisansa veya sertifikaya sahip olmadığı sürece, Eko-Annelik Danışmanı ileri eğitim gerektiren kurulumları gerçekleştirmez.

Annelik ve Çocuk Uyku Danışmanı™

Hizmet

Bir Annelik ve Çocuk Uyku Danışmanının rolü, önyargısız bir şekilde bütünleştirici bütünsel destek ve eğitim sunarak müşterileri güçlendirmektir. Annelik ve Çocuk Uyku Danışmanları, hamilelik ve doğum sonrası her bir ailenin benzersiz uyku ihtiyaçlarını karşılamak için özel bir yaklaşım sunar.

Bir Annelik ve Çocuk Uyku Danışmanı, müşterilerinin uyku güçlüklerinin kökenini bulmalarına yardımcı olmaya ve bilinçli kararlar vermelerine olanak sağlamak için müşterilerine seçenekler konusunda tavsiyelerde bulunmaya kendini adamıştır.

Bir Annelik ve Çocuk Uyku Danışmanı, yaş ve gelişime uygun sağlıklı uyku alışkanlıkları geliştirmek için hamilelikten yürümeye başlayana kadar tüm aşamalarda ailelerle birlikte çalışır. Bu, hamilelik sırasında hamile bir anneyle, doğum sonrası dönemde hem ebeveynler hem de tek ebeveynlerle ve bebekler ve çocuklarla çalışmayı içerebilir.

Ek olarak, bir Annelik ve Çocuk Uyku Danışmanı, her bir ailenin uyku ihtiyaçlarına, yaşam tarzına ve kültürüne dayalı olarak destek, bilgi, eğitim ve kaynaklar sağlar. Annelik ve Çocuk Uyku Danışmanları, geleneksel ana akım “herkese uyan tek beden” yaklaşımlarını izlemezler. Kurucu Mar De Carlo tarafından geliştirilen ve “Uyku Optimizasyonu” olarak tanımlanan bütünsel bir bakış açısıyla harmanlamak ve bütünleştirmek için çok çeşitli yaklaşımlar kullanabilirler.

Annelik ve Çocuk Uyku Danışmanları, kurucu Mar De Carlo tarafından geliştirilen ve sadece çocukların uyku problemini değil, aileyi etkileyen fiziksel, duygusal, sosyal, gelişimsel ve çevresel faktörleri – tüm uyku bağlamını derinlemesine inceleyen Bütünsel Uyku Bilimi Yöntemini takip eder. , ailenin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış uyku ayarlamaları yapmak.

Uygulama Sınırları

Bir Annelik ve Çocuk Uyku Danışmanı, müşterilerine teşhis koymaz, tedavi etmez, muayene etmez veya tıbbi olarak tavsiyede bulunmaz ve ailenin çocuk doktoru, tıp uzmanı veya terapistinin tavsiyesinin yerini almaz.

Bütünsel Gebelik ve Çocuk Uyku Uygulayıcısı™

Hizmet

Bütünsel Gebelik ve Çocuk Uyku Uygulayıcı, yaşa ve gelişime uygun sağlıklı uyku alışkanlıkları geliştirmek için tüm aşamalarda ailelerle birlikte çalışır. Bu, hamilelik sırasında anne adayıyla, doğum sonrası dönemde hem ebeveynler hem de tek ebeveynlerle ve bebekler ve çocuklarla çalışmayı içerebilir. Ek olarak, Bütünsel Bir Gebelik ve Çocuk Uyku Uygulayıcı, her bir ailenin uyku ihtiyaçlarına, yaşam tarzına ve kültürüne dayalı olarak destek, bilgi, eğitim ve kaynaklar sağlar ve herhangi bir uyku biçimini kullanmayan Holistic Science of Sleep Method™™’a dayalı bir plan oluşturur. Eğitim.

Uygulama Sınırları

Bütünsel Gebelik ve Çocuk Uyku Uygulayıcıları, müşterilerine teşhis koymaz, tedavi etmez, muayene etmez veya tıbbi tavsiyede bulunmaz ve ailenin çocuk doktoru, tıp uzmanı veya terapistinin tavsiyesinin yerini almaz.

Bütünleştirici Yetişkin Uyku Koçu™

Hizmet

Bütünleştirici Yetişkin Uyku Koçu, bireyleri olumlu uyku seçimleri geliştirmeye motive eden bir uyku otoritesi ve destekleyici akıl hocasıdır. Bütünleştirici Yetişkin Uyku Koçları, müşterileri yaşam tarzı, çevre, duygusal ve davranış ayarlamaları yoluyla uyku hedeflerine ulaşmaları için eğitir ve destekler.

Uygulama Sınırları

Bütünleştirici Yetişkin Uyku Koçu, müşterilerine teşhis koymaz, tedavi etmez, muayene etmez veya tıbbi tavsiyelerde bulunmaz ve doktorlarının, tıp uzmanlarının veya terapistlerinin tavsiyelerinin yerini almaz.

Bütünleştirici Yetişkin Uyku Koçu, belirli bir uygulama alanında ek bir eğitime veya özel bir sertifikaya veya lisansa sahip olmadığı sürece, Bütünleştirici Yetişkin Uyku Koçu ilaç reçete etmez veya ileri eğitim gerektiren ek hizmetler gerçekleştirmeye çalışmaz.

Bir Annelik Koçu™

Hizmet

Annelik koçları, hamile kalma öncesi, bebek bekleyenler ve aşağıdakileri yapmak isteyen yeni ebeveynlerle çalışır:

 • Karar verme sürecinde aktif rol oynayın ve çaresiz hissetmeyin.
 • Ebeveynliğe doğru yolculuklarına hazırlanırken öz farkındalıklarını artırın.
 • Sahip olacakları doğum deneyiminin sorumluluğunu üstlenin.
 • Deneyimlerinin kendi başına benzersiz, güçlendirici ve güçlü olmasını ister.

Annelik Koçları ayrıca aileleri çeşitli zorluklar ve ebeveynliğin farklı aşamalarında destekler ve kendileri için doğru olan stratejiler ve çözümler bulmalarına yardımcı olur.

Ayrıca Annelik Koçları ™, doğumdan işe dönüşe geçişi başarıyla gerçekleştiren kadınları desteklemek için işverenlerle birlikte çalışır. Hamilelikten anneliğe geçişleri sırasında bir Annelik Koçu olan kadınların, işe güven, sükunet ve netlik ile dönmeleri daha olasıdır.

Uygulama Sınırları

Bir Annelik Koçu, müşterilerine teşhis koymaz, tedavi etmez, muayene etmez veya tıbbi tavsiyelerde bulunmaz ve ailenin çocuk doktoru, tıp uzmanı veya terapistinin tavsiyesinin yerini almaz.

Bir Annelik Koçu ek bir eğitime veya belirli bir uygulama alanında özel bir sertifikaya veya lisansa sahip olmadığı sürece, sertifikalı bir Annelik Koçu ilaç yazmaz veya ileri eğitim gerektiren ek hizmetler gerçekleştirmeye çalışmaz.

Doğum Öncesi Doğum Sonrası Beslenme Koçu™

Hizmet

Doğum Öncesi Doğum Sonrası Beslenme Koçu, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek için tüm aşamalarda hamile kalan, bekleyen ve doğum sonrası ailelerle birlikte çalışarak her bir bireysel beslenme ihtiyacına, yaşam tarzına ve kültüre dayalı destek, bilgi, eğitim ve kaynaklar sağlar.

Uygulama Sınırları

Annelik Beslenmesi Koçu, müşterilerine teşhis koymaz, tedavi etmez, muayene etmez veya tıbbi tavsiyelerde bulunmaz ve ailenin çocuk doktoru, tıp uzmanı veya terapistinin tavsiyesinin yerini almaz.

Bir Annelik Beslenme Koçu ek bir eğitime veya belirli bir uygulama alanında özel bir sertifikaya veya lisansa sahip olmadığı sürece, sertifikalı bir Annelik Beslenme Koçu ilaç yazmaz veya ileri eğitim gerektiren ek hizmetler gerçekleştirmeye çalışmaz.

Bütünsel Doğum Eğitimcisi™

Hizmet

Bütünsel Doğum Eğitimcisi, ailelerin bilinçli kararlar vermelerine olanak sağlamak için doğuma hazırlık için önyargısız eğitim, bilgi ve kaynaklar ile ön hazırlık, bebek bekleyen ebeveynler ve yeni ailelere sağlar. Buna doğum seçenekleri, sağlık, güvenlik ve destek hakkında bilgiler dahildir.

Uygulama Sınırları

Bütünsel Doğum Eğitimcisi, müşterilerine teşhis koymaz, tedavi etmez, muayene etmez veya tıbbi olarak tavsiyede bulunmaz ve ayrıca ailenin çocuk doktoru, tıp uzmanı veya terapistinin tavsiyesinin yerini almaz.

Bütünsel Doğum Eğitimcisinin belirli bir uygulama alanında ek bir eğitimi veya özel bir sertifikası veya lisansı olmadığı sürece, Bir Bütünsel Doğum Eğitimcisi ilaç yazmaz veya ileri eğitim gerektiren ek hizmetler gerçekleştirmeye çalışmaz.

IPHI’nin Şikayet Politikası

IPHI sertifikalı profesyoneller, üyeler, öğretim üyeleri ve temsilcilere yönelik tüm şikayetler, şikayete yol açan olayı takip eden en geç altı (6) ay içinde ve mümkün olan en kısa sürede IPHI’ye yazılı olarak sunulmalıdır. Gönderilen tüm şikayetler, gönderilmeden önce imzalanmalı ve noter tasdikli olmalıdır.

Lütfen şikayetin olayın ayrıntılı bir hesabını, söz konusu kişinin adını ve olayla ilgili yer, tarih ve saat dahil olmak üzere kesin ayrıntıları içerdiğinden emin olun.

Şikayetle ilgili IPHI uzmanı bir (1) hafta içinde bilgilendirilir ve bildirimden itibaren şikayette bulunan tarafla iletişime geçemez. Şikayetin incelenmesi ve soruşturulması üzerine IPHI, şikayeti değerlendirmek ve bir karar vermek için tarafsız ve adil yargıda bulunacaktır. Nihai bir karar verildikten sonra, nihai olacaktır. IPHI, kararın sonuçlarına karar verme hakkından yararlanır. IPHI, profesyonelin sertifikasını, kimlik bilgilerini, üyeliğini kaldırarak veya uyarılarda bulunarak ilerlemeyi seçebilir. IPHI profesyonelleri, IPHI’nin Etik Kuralları, Uygulama Standartları ve Şikayet Politikası uyarınca her zaman profesyonel davranış ve etik davranışlarda bulunmayı taahhüt etmelidir.

Tüm IPHI sertifikalı profesyoneller, sertifikasyon sürecine başlamadan önce IPHI Şikayet Politikasını kabul etmelidir. IPHI sertifikalı tüm profesyoneller, dava açma, yasal işlem başlatma veya IPHI’den herhangi bir çözüm bulma hakkından feragat eden profesyonellere karşı herhangi bir yükümlülük veya tazminat olmaksızın, IPHI tarafından verilen kararlara uymayı da kabul etmelidir.

Hüküm ve Koşulların Hükümleri

Gizlilik

Kullanıcılar, bu Hüküm ve Koşullarda sağlanan gizlilik hükümlerine tabidir. Her Kullanıcı, Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık Enstitüsü’nden (IPHI) ifşa edilen veya elde edilen Gizli Bilgileri, Kullanıcının kendi kullanımı için bu Hüküm ve Koşullarda belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmek dışında herhangi bir amaçla kullanmamayı kabul eder.

Yorumlama amacıyla, “Gizli Bilgiler”, IPHI tarafından özel veya gizli olarak belirlenen bilgileri ifade eder ve bunlarla sınırlı olmamak üzere ticari sırları, Materyalleri, kamuya açık olmayan ticari bilgileri, planları, eğitim içeriğini, materyalleri, verileri, derlemeleri, yayılmayı içerir. sayfalar, maliyetler ve gelecek planları. Kullanıcıların, IPHI’nin önceden açık yazılı izni olmaksızın, herhangi bir Gizli Bilgiyi herhangi bir üçüncü tarafa ifşa etmesi, paylaşması, iletmesi veya başka bir şekilde sağlaması kesinlikle yasaktır.

Her Kullanıcı, gizliliği korumak ve Gizli Bilgilerin kamu alanına girmesini veya bu Hüküm ve Koşullar kapsamında yetkilendirilen kişiler dışındaki kişilerin eline geçmesini önlemek için ifşa edilmekten kaçınmak için tüm makul önlemleri almayı kabul eder. Bu tür koruma önlemleri, Kullanıcının uygulayabileceği en yüksek özeni ifade eder. Her Kullanıcı, Gizli Bilgilerin, Kullanıcının dikkatini çekebilecek herhangi bir kötüye kullanımı veya kötüye kullanımı hakkında IPHI’yi yazılı olarak bilgilendirmeyi kabul eder.

Fikri Mülkiyet, Patentler ve Telif Hakları

Bu Hüküm ve Koşullardaki hiçbir şey, IPHI’nin sahip olduğu tüm patentler veya telif haklarıyla ilgili olarak Kullanıcıya herhangi bir hak vermeyi amaçlamaz. Kullanıcılar, IPHI’nin patentlerinin, ticari markalarının ve ticari sırlarının gizliliğine saygı duymayı ve bunları kimseye ifşa etmemeyi kabul eder.

Bir Programın parçası olarak sağlanan Materyaller ve Web Sitesinde yayınlanan tüm içerik IPHI’nin mülkiyetindedir ve IPHI’nin önceden açık yazılı izni olmaksızın çoğaltılamaz veya paylaşılamaz. Ticari markalar, markalar veya diğer fikri mülkiyet Web Sitesinde yayınlanabilir. Bu fikri mülkiyet, IPHI’nin yegane mülkiyetidir ve IPHI, zaman veya mekan sınırlaması olmaksızın dünya çapında bu tür fikri mülkiyetin münhasır sahipleridir.

Bir Programın parçası olarak sağlanan Materyallerin ve/veya içeriğin tamamının veya bir kısmının çoğaltılması, iletilmesi, paylaşılması ve dağıtılması açıkça yasaktır. IPHI, Web Sitesindeki Materyallerin ve bilgilerin IPHI’nin önceden özel yazılı izni olmaksızın herhangi bir üçüncü şahsa çoğaltılmasına, değiştirilmesine veya iletilmesine izin vermez.

Materyallerin bölümlerini ve ilgili IPHI içeriğini yalnızca kişisel ve referans amacıyla kullanmanıza ve kopyalamanıza izin verilir. Materyalleri ve ilgili IPHI içeriğini ticari veya ticari amaçlarla kullanma yetkiniz yoktur.

REKABET DIŞI YÜKÜMLÜLÜKLER

Bu Hüküm ve Koşullar kapsamında, herhangi bir Öğrencinin veya Mezunun IPHI’nin kurs yapısını, materyallerini, içeriğini veya diğer bilgilerini IPHI ile tamamlamak için kullanması veya dolaylı olarak veya IPHI veya Mar De Carlo’nun programlarıyla doğrudan rekabet eder veya rekabet eder.

Öğrenci ve Mezunların, IPHI’ye kayıtlı Programları tamamlamak dışında, Gizli Bilgileri kullanmaları, ifşa etmeleri veya başka bir şekilde yararlanmaları kesinlikle yasaktır ve böyle olsa bile, bunların her türlü kullanımı IPHI’nin bilgisi, onayı ve rızası dahilinde olacaktır.

Öğrencilerin ve Mezunların, IPHI’nin işi, faaliyetleri ve uygulamaları ile ilgili olarak doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir şekilde IPHI ile rekabet etmeleri kesinlikle yasaktır. Bu nedenle, Öğrenciler ve Mezunlar, Gizli Bilgileri eğitim, koçluk veya danışmanlık alanında faaliyet gösteren herhangi bir web sitesi, şirket, kuruluş, kuruluş veya bireye sağlamayacak, paylaşmayacak, iletmeyecek, yaymayacak, satmayacak, kiralamayacak, ifşa etmeyecek veya başka bir şekilde iletmeyecektir. yetişkin ve çocuk uyku koçluğu/danışmanlığı, bebek planlayıcı koçluğu, beslenme koçluğu/danışmanlığı, emzirme eğitimi, eko-danışmanlık, doğum öncesi koçluk, sağlık ve yaşam tarzı koçluğu, doğum öncesi yoga, iş/liderlik koçluğu alanlarında çalışan profesyoneller .

Öğrenciler ve Mezunlar, IPHI ile rekabet eden veya iş koçluğu, bebek planlama koçluğu, yetişkin ile ilgili danışmanlıklar, kurslar, materyaller veya tavsiyeler sunan bir işletmede işletmemeyi, kontrol etmemeyi, yönetmemeyi, istihdam edilmemeyi veya başka bir şekilde hizmet, tavsiye veya tavsiye sağlamamayı kabul eder. uyku koçluğu, annelik ve çocuk uyku danışmanlığı, eko-danışmanlık, hamilelik ve doğum sonrası koçluğu, emzirme eğitimi koçluğu, beslenme koçluğu ve liderlik koçluğu.

Bu Hüküm ve Koşullarda belirtilen rekabet etmeme yükümlülükleri, geçerli yasaların izin verdiği en uzun süre boyunca yürürlükte kalacaktır.

Burada belirtilen rekabet etmeme yükümlülüklerinin ihlali, ihlal eden Öğrenci veya Mezun tarafından ödenecek bir cezaya yol açacaktır. IPHI tarafından aksi belirtilmedikçe, ceza yazılı talep üzerine derhal IPHI’ya ödenecek on bin dolar (10.000,00 $) tutarında olacaktır.

İSTENMEYEN YÜKÜMLÜLÜKLER

Öğrenciler ve Mezunlar, IPHI’nin yazılı izni olmadan ek eğitim sınıfları da dahil olmak üzere öğrencileri, çalışanları veya IPHI üyelerini kendi kişisel kullanımları için talep etmemeyi kabul eder.

Öğrenciler ve Mezunlar, doğrudan veya dolaylı olarak: (i) IPHI’nin herhangi bir müşterisini, müşterisini veya iş ilişkisini IPHI ile iş yapmayı bırakmaya teşvik etmek veya ikna etmeye çalışmak veya (ii) herhangi bir IPHI çalışanını IPHI’nin istihdamından ayrılmaya ikna etmek veya ikna etmeye teşebbüs etmek veya (iii) herhangi bir Öğrenciyi IPHI programlarına katılmayı veya IPHI programları satın almayı bırakmaya teşvik etmek veya ikna etmeye çalışmak.

Burada belirtilen talep etmeme yükümlülüklerinin ihlali, ihlal eden Öğrenci veya Mezun tarafından ödenecek bir cezaya yol açacaktır. IPHI tarafından aksi belirtilmedikçe, ceza yazılı talep üzerine derhal IPHI’ye ödenecek bin dolar (1.000,00 $) tutarında olacaktır.

GERİ ÖDEME POLİTİKASI

Öğrenim ücreti iadesi talepleri, canlı kurslar için resmi olarak çekilme tarihi ve kendi kendine yönetilen kurslar için kurs teslimi tarihine göre değerlendirilecektir. Resmi para çekme tarihi, IPHI’nin yazılı para iadesi talebini aldığı tarihtir. Tüm geri ödemeler, IPHI’nin muhasebe departmanı tarafından işlenmeden önce IPHI tarafından onaylanmalıdır. Geri ödemeler, burada belirtilen koşullara tabi olarak, IPHI’nin onayını müteakip 30 gün içinde işlenecektir.

Kendi Kendini Yöneten

Kayıttan hemen sonra verilen kendi kendine yönetilen kurslar veya canlı kurslar için geri ödeme yapılmayacaktır. Öğrencilerin kendi kendine yönetilen kursları tamamlamak için bir zaman çerçevesi olmasına rağmen, anında erişim sağlandığında, gerekirse bir kredi verilebilir ancak geri ödeme yapılmayacaktır.

Satış ve Promosyonlar

Kampanyalı fiyat indirimi ile satılan kurslar için geri ödeme yapılmaz. IPHI’nin takdirine bağlı olarak, öğrencinin talebi üzerine, promosyon fiyatı indirimi ile satılan dersler için kredi verilebilir ve uygulanabilir.

Çevrimiçi Canlı Dersler

Bir Öğrenci, hemen verilmeyen ve çevrimiçi canlı mentorluğa dayalı bir kursa kaydolursa, Öğrenci bu kursa devam etmemeye karar verirse, kayıttan sonraki bir (1) hafta içinde geri ödeme yapılabilir. Ancak, bir Öğrenci canlı bir çevrimiçi sınıf satın alırsa ve ödeme yapıldıktan sonraki bir (1) hafta içinde IPHI ile iletişim kurarak Öğrencinin programa devam etmeme niyetini bildirmezse, herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır. Öğrencinin talebinin kurs süresi içinde yapılması durumunda kredi verilebilir. Kurs son teslim tarihi geçmişse, Öğrencinin yeniden kayıt ücreti ödemesi gerekecektir. Aşağıdakilerden herhangi biri için geri ödeme yapılmaz: (i) özel promosyonlar, (ii) kursun başlamasından bir hafta önce, (iii) Kurs ödemesi yapıldıktan sonra, (iv) kayıt formu doldurulduktan ve anında erişim sağlandıktan sonra. Durumun bir analizinin ardından IPHI’nin takdirine bağlı olarak krediler verilebilir. Bir Öğrenci, canlı bir çevrimiçi kursun başlangıç tarihinden önce kurs son tarihi içinde çekilirse, yatırılan paralar iade edilemez ve devredilemez.

Bir Öğrenci bir IPHI kursuna kaydolursa ve başka bir IPHI Programına geçmek isterse, orijinal IPHI kursunun kayıt tarihinden itibaren iki (2) hafta içinde doğrudan IPHI’ye e-posta yoluyla bildirilmelidir. Bir IPHI programına tam erişimi olan öğrencilere transfer yapılmayacaktır.

Bir Öğrenci, kayıttan hemen sonra verilen kendi kendine yönetilen bir kurstan çekilirse:

 • Öğrenciye geri ödeme yapılmaz ve IPHI’nin takdirine bağlı olarak bir kredi verilebilir.
 • Kurslarını herhangi bir nedenle tamamlayamayan öğrenciler, kursu daha sonraki bir tarihte tamamlamak için IPHI’den ek süre talebinde bulunabilirler. Bu gibi durumlarda, geri ödeme yapılmayacaktır.
 • Verilen krediler, Öğrencinin orijinal satın alma tarihinden itibaren bir (1) yıl içinde kullanılmalıdır. Krediler duruma göre sağlanır.
 • Öğrenci, çekildikten sonra programı tamamlamak için geri dönmek istediğinde ders fiyatı artarsa, fiyat farkı ödemesi gerekir.

Bir Öğrenci çevrimiçi canlı mentor kursundan çekilirse:

 • Kayıt formunu doldurmadan ve Sözleşmeyi imzalamadan önce, eğitim bakiyesinin tam iadesini (-) 100$’lık bir yönetim ücreti düşüldükten sonra alacaktır.
 • Kayıt formunu doldurduktan sonra ve satın alma tarihinden en az üç (3) gün sonra, bir Öğrenci kurs içeriğine erişmezse, Öğrenciye %50 geri ödeme yapılır.
 • Kayıt formunu doldurduktan sonra ve satın alma tarihinden en az üç (3) gün sonra, bir Öğrenci ders içeriğine erişmişse, öğrenciye geri ödeme yapılmayacaktır. IPHI’nin takdirine bağlı olarak bir kredi verilebilir.
 • Kayıt formunu doldurduktan sonra ve satın alma tarihinden en az bir (1) hafta sonra, bir Öğrencinin ders içeriğine erişmemesi durumunda ücret iadesi yapılmaz. IPHI’nin takdirine bağlı olarak bir kredi verilebilir.
 • Herhangi bir nedenle kursu satın alamayan öğrenciler, kursu daha sonraki bir tarihte tamamlamak için IPHI’den ek süre talep edebilirler. Bu Öğrencilere iade yapılmaz.
 • Verilen krediler, öğrencinin orijinal satın alma tarihinden itibaren bir (1) yıl içinde kullanılmalıdır. Krediler duruma göre sağlanır.
 • Öğrenci, çekildikten sonra Programı tamamlamak için geri dönmek istediğinde ders fiyatı artarsa, aradaki fiyat farkını ödemesi gerekir.
Bir Üye, birinci sınıftan sonraki dört hafta içinde bir çevrimiçi topluluk danışmanlık grubu hizmetinden ayrılırsa:
 • Orantılı üyelik geri ödemesi yapılacaktır. Dört hafta sonra geri ödeme yapılmayacaktır. İptal durumunda üye başına 30 $ idari ücret tahsil edilecektir. ÜYELİK ÜCRETİ İADE EDİLEMEZ.
Bir Üye, ilk planlanmış aramadan sonraki kırk sekiz saat içinde özel bir danışmanlık hizmeti teklifinden çekilirse:
 • Geri ödeme yapılacaktır. Kırk sekiz saatten sonra geri ödeme yapılmaz ve arama yeniden planlanabilir.

Fotoğraf Yayını

Program katılımcıları olarak, Öğrenciler ve Mezunlar, IPHI tarafından üretilen fotoğraf veya videoların herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir şekilde dağıtılabileceğini ve IPHI’nin Öğrenci ve Mezunlardan başka bir onay gerektirmediğini kabul eder.

Öğrenciler ve Mezunlar, fotoğraf veya videolara katılımlarından dolayı herhangi bir tazminat alamazlar. Öğrenciler ve Mezunlar ayrıca IPHI’nin adlarını, resimlerini, portrelerini veya resimlerini, seslerini ve biyografik materyallerini eğitim amaçlı, dahili olarak kurumsal amaçlarla ve/veya reklam ve tanıtım amaçlarıyla kullanabileceğini kabul eder. IPHI, uygun göreceği şekilde ve kendi takdirine bağlı olarak fotoğraf ve video çekimi yapmaya ve bunlarla ilgili materyalleri hazırlamaya yetkilidir. Öğrenciler ve Mezunlar ayrıca herhangi bir IPHI programına katılımlarının kendilerine IPHI’nin materyalleri ve içeriği üzerinde herhangi bir kullanım hakkı, mülkiyet veya telif hakkı vermediğini kabul ederler.

Dijital İndirme ve Çevrimiçi Erişim Kullanım Koşulları

Web Sitesine ve programlara yapılan tüm kayıtlar ve girişler, orijinal kayıt sahibinin IP Adresi tarafından doğrulanır ve doğrulama amacıyla her seferinde kaydedilir. Kayıtlı öğrenciler, kurs süreleri içinde kurs platformumuza erişimleri olduğu süre boyunca sertifikasyonlarıyla ilgili olarak profesyonel kullanımları için indirilebilir materyalleri indirebilirler. Kayıtlı Öğrenci oturum açma bilgilerini paylaşırsa, orijinal kayıt yaptıran, çevrimiçi öğrenme portalına ve kurs(lar)a olan tüm ayrıcalıkları ve erişimi derhal kaybeder. Öğrenci sertifikasını son kurs tarihi veya uzatma tarihi içinde tamamlamazsa platformumuza erişimini kaybeder. Orijinal kayıt sahibinin bu şartlara uymaması durumunda herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

IPHI hiçbir koşulda dolaylı, arızi, özel veya sonuç olarak ortaya çıkan zararlardan, bedensel yaralanmalardan, kayıplardan, mal hasarlarından, hak taleplerinden, ücretlerden, maliyetlerden veya herhangi bir nitelikteki zararlardan ve sözleşmeden, haksız fiilden veya başka bir şekilde sorumlu tutulamaz. IPHI Programlarında, sertifikalarda, Web Sitesinde veya danışmanlık hizmetlerinde sağlanan bilgilerin kullanımından kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan. IPHI, bir Öğrenci veya Mezun tarafından elde edilen kazançlar ve bir Öğrenci veya Mezunun işini veya hizmetlerini yürütme şekli ile bağlantılı olarak tüm sorumluluğu hariç tutar.

Öğrencinin teknik sorunlar veya hatalar nedeniyle bir kursa, içeriğe veya Materyallere erişememesi durumunda IPHI sorumlu olmayacaktır. Ayrıca, IPHI bir Mücbir Sebep sonucunda herhangi bir gecikme, askıya alma veya Programın sağlanamamasından sorumlu olmayacaktır. Mücbir Sebep olayları, IPHI’nin makul kontrolünün ötesinde öngörülemeyen durumlardır ve savaşlar, hükümet eylemleri, salgın hastalıklar, salgın hastalıklar, bir telekomünikasyon ağının arızalanması, yangınlar, kasırgalar ve diğer doğal afetleri içerir.

Bu bölümün amaçları doğrultusunda IPHI, bölümlerini, yan kuruluşlarını, haleflerini, ana şirketlerini, çalışanlarını, yüklenicilerini, ortaklarını, müdürlerini, acentelerini ve temsilcilerini ve herhangi bir üçüncü taraf sağlayıcıyı veya bilgi veya veri kaynaklarını içerecektir.

İbra ve Tazminat

Ayrıca, IPHI sertifikasının, IPHI sertifikalı bir profesyonel olarak işinizin kalitesinin garantisi olarak yorumlanmaması gerektiğini anlıyorsunuz. Bu nedenle, IPHI sertifikalı bir profesyonel olarak müşterilere veya üçüncü taraflara verebileceğiniz ihmal, ihmal veya hatalı tavsiyelerden kaynaklanan herhangi bir iddiaya karşı IPHI’yi, memurlarını, yöneticilerini ve personelini tazmin etmeyi ve zarar görmemesini sağlamayı kabul etmektesiniz. IPHI sertifikalı bir profesyonel olarak çalışmalarınızdan kaynaklanan herhangi bir kayıp, sorun veya hasardan IPHI’nin sorumlu olmadığını anlıyorsunuz.

Bu suretle IPHI’yi, çalışanlarını, aracılarını ve yetkililerini, Program(lar)a katılımınız, kullanımınızla bağlantılı olarak kendiniz veya herhangi bir üçüncü şahıs tarafından yapılan her türlü ve/veya tüm iddialardan doğabilecek tüm sorumluluktan muaf tutmayı kabul etmektesiniz. Web sitesi, sertifika (alınan veya alınmayan) ve bu Sözleşme ve bu Hüküm ve Koşullar kapsamında düşünülen tüm konular.

Bilgi Sağlanması

Ayrıca, IPHI’ye sağladığınız tüm kişisel bilgilerin, bildiğiniz kadarıyla doğru, eksiksiz ve doğru olduğunu onaylarsınız. Bilgilerin artık doğru olmaması, süresinin dolması veya başka bir şekilde uygulanamaz olması durumunda kişisel bilgilerinizi gerektiği şekilde güncellemeyi kabul etmektesiniz. Ayrıca, kişisel bilgilerinizden herhangi birinin yanlış olduğunun tespit edilmesi durumunda, IPHI’nin bu belgeye dayanarak verilen herhangi bir sertifikayı (veya sertifikayı) iptal etme hakkını saklı tuttuğunu da anlıyorsunuz.

Ek koşullar

IPHI, herhangi bir zamanda ve zaman zaman bu Hüküm ve Koşulları tamamen veya kısmen güncelleme, revize etme, tamamlama ve başka şekillerde değiştirme hakkını saklı tutar. IPHI, kurs materyalleri ve IPHI programlarına katılım için geçerli yeni veya ek kurallar, politikalar, şartlar veya koşullar getirebilir. Bu güncellemeler, revizyonlar, ekler, değişiklikler ve ek kurallar, politikalar, şartlar ve koşullar (topluca “Ek Koşullar” olarak anılacaktır) yayınlandıkları anda yürürlüğe girecek ve bu Hüküm ve Koşullara dahil edilmiş sayılacaktır. Ek Koşulların yayınlanmasının ardından herhangi bir IPHI Programının, Web Sitesinin veya bu programdan lisanslanan herhangi bir indirmenin sürekli kullanımı, Kullanıcının Ek Koşulların bağlayıcılığını kabul ettiği ve kabul ettiği anlamına gelir. Tüm Ek Koşullar, bu referansla bu Şartlar ve Koşullara dahil edilmiştir.

Uygulama

Bu Hüküm ve Koşullar, burada yer alan Anlaşma da dahil olmak üzere, IPHI ile sizin aranızda bağlayıcı bir anlaşma teşkil eder. Bu nedenle IPHI, bu Hüküm ve Koşulları baştan sona gözden geçirmenizi tavsiye eder. IPHI ayrıca, buradaki en son sürümü gözden geçirmek için bu Hüküm ve Koşulları sık sık gözden geçirmenizi önerir. Bu Hüküm ve Koşullara manuel olarak imzalamış gibi tabi olacağınızı kabul etmektesiniz.

Atama ve Feragatler

IPHI, bu Hüküm ve Koşullardaki haklarını kısmen veya tamamen devredebilir. IPHI ayrıca bu Hüküm ve Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerinden herhangi birini üçüncü bir tarafa devredebilir. İşbu Sözleşme kapsamındaki haklarınızı ve yükümlülüklerinizi herhangi bir üçüncü şahsa devretmenize izin verilmemektedir.

IPHI, bu Hüküm ve Koşullarda belirtilen herhangi bir yükümlülüğün yerine getirilmesinde ısrar etmezse, bu, IPHI’nin haklarından feragat ettiği anlamına gelmez ve sizi bu Hüküm ve Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerinizden kurtarmaz. Ayrıca, IPHI’nin bu Hüküm ve Koşullar kapsamındaki haklarından herhangi birini geciktirmesi veya kullanmaması, haklarından feragat ettiği şeklinde yorumlanmayacaktır.

Geçerli Kanun ve Uyuşmazlık Çözümü

Bu Hüküm ve Koşullar, bu Hüküm ve Koşullar kapsamındaki ve/veya Programla ilgili herhangi bir iddia, yasa ilkeleri çatışmasına bakılmaksızın, Kaliforniya Eyaletinde geçerli yasalara tabidir.

Bu Hüküm ve Koşullardan kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir ihtilaf veya iddia, bunların ihlali veya anlaşmazlık, ele alınmak üzere Kaliforniya Eyaletinde bulunan yetkili mahkemelere sunulacaktır. İstisnai olarak, IPHI anlaşmazlığı tahkime götürmeyi kabul edebilir.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresten IPHI ile iletişime geçin:
analık enstitüsü@gmail.com
Telefon: 424-234-8159
Faks: 415-704-3259
www.parentinghealthinstitute.com

Sizinle tanışmaktan heyecan duyuyoruz ve profesyonel yolculuğunuzu desteklemek için sabırsızlanıyoruz.

Lütfen bize bir satır bırakmaktan çekinmeyin.
Caldera Forms has been closed as of April 5, 2022 and is not available for download. You can try the other Form plugins instead
PO BOX 996, Ojai, CA 93024
Telefon: 415-754-5277
Faks: 415-704-3259
© 2019 Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık Enstitüsü tarafından.
Association of professional sleep consultants | IPHI | International Parenting and Health Institute
Baby planner professionals european association | IPHI | International Parenting and Health Institute
Baby planner professionnals canadian association | IPHI | International Parenting and Health Institute
Association of professional sleep consultants | IPHI | International Parenting and Health Institute
Baby planner professionnals canadian association | IPHI | International Parenting and Health Institute
Baby planner professionals european association | IPHI | International Parenting and Health Institute
© 2019 Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık Enstitüsü tarafından.