IPHI-Website-Main-Logo (1)

"Çocuk Uykusu Konusunda Dönüştüren Bütüncül Bir
Yaklaşım!Uyku Eğitiminde Davranışsal Yöntemler ve Gerçekçi Olmayan Yüksek Beklentiler."

Transforming Child Sleep with a Holistic Approach: The vital missing components of Behavioral Methods and Unrealistic High Expectations in Sleep Education. 

LIVE STREAM EVENT JUNE 17, 2021
JOIN FOR FREE TODAY!

Click the link below to learn more and register:

https://parentinghealthinstitute.com/master-your-holistic-health-parenting-coaching-business/

Bebeklikte ve erken çocukluk döneminde uyku beyin için temel bir gereksinimdir. Uyku, normal büyüme ve gelişme, doku yenilenmesi, bağışıklık fonksiyonunun güçlenmesi ve duygusal gelişim için gereklidir.

Peki, uykunun bebeklikten itibaren insanoğlunun fizyolojik, psikolojik ve sosyal yaşamlarını etkileyen önemli bir kavram olduğu konusunda tüm uzmanlar hem fikir olsa da bebek ve çocuk uykusu konusunda yapılan uygulamalar, yaklaşımlar ve yöntemler konusunda aynı fikirde olmadıklarını, hatta geçmişten gelen bu yaklaşımların bebek ve çocuk dünyasına yarardan çok zarar verebildiklerini söylememiz mümkün gözüküyor.

Uyku Eğitimi ne zaman ve yaşadığımız hangi tarihsel süreçlerde hayatımıza dahil oldu, Davranışsal uyku eğitimi yöntemleri bebek, çocuk ve ailelere yarardan çok zarar veriyor olabilir mi?

Bebek ve çocuklarımıza gerçekçi beklentiler içerisinde optimum uykuyu sağlamanın farklı, alternatif, bütüncül ve dönüştürücü bir yolu olabilir mi? 

Güliz Gülsever Özsaruhan

Güliz G. Özsaruhan, IPHI Turkey Instructor, is a 0-3 year old Baby Sleep Consultant. Güliz completed her undergraduate education in the Department of Media and Communication Systems at Istanbul Bilgi University. Graduated from IPHI Maternity and Child Certification Program and then started her second Degree in Early Child Development.

Instructor, Certified Sleep Coach, Happiest Baby Educator and ICF Coach, lives in Izmir, Turkey with her 7 years old son and her family. She is very passionate about raising awareness about holistic approach in Child Sleep and dedicate herself to change the perspective of “Sleep Training” in Turkey with her team since 2016.

Website: www.uyuyanbebekler.com

Website: https://parentinghealthinstituteturkey.com/

Instagram: https://www.instagram.com/uyuyan.bebekler/