tarafından Mar De Carlo

Mar De Carlo, “Uyku Yoluyla Uyanış” adlı kitabının lansmanı ve Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık Enstitüsü aracılığıyla Bütünsel Gebelik ve Çocuk Uyku Danışmanı Sertifikasyon programının sürekli ilerlemesiyle, bütünleştirici süreci desteklemek için “Uyku Optimizasyonu” terimini standartlaştırıyor. onun ve sertifikalı mezunlarının yetişkinler ve çocuklarla çalışırken kullandıkları özelleştirilmiş stratejiler ve yaklaşımlar.

Mar, “Uyku Optimizasyonu”nun büyük bir bölümünün, her bir vakayı ve optimal uykuyu etkileyebilecek tüm alanları her zaman kapsamlı bir şekilde araştırmak, acil müdahale gerektirebilecek tıbbi veya terapötik sorunları dışlamak ve nelerin ortaya çıktığının temel nedenini keşfetmek olduğunu söylüyor. kaliteli ve uygun miktarda uykunun yolu ve önlenmesi. Oradan, yetişkinin veya çocuğun vücudunun doğal olarak tasarlanmış uyku yeteneğini destekleyen, uygun, özelleştirilmiş, çözüm odaklı bir strateji/plan uygulayabiliriz.”

Mar bunun çocuklarla nasıl çalıştığına dair bir örnek paylaşıyor ve “Uyku eğitimi kullanmıyoruz. “Uyku Optimizasyonu” olarak adlandırdığım özelleştirilmiş stratejiler kullanıyoruz. Uyku eğitimi terimi, varsayımlara ve yanlış yorumlara çok fazla yer bırakıyor. Oldukça sık yanlış kullanılır ve pek çok anlama gelebilse de, genellikle çocuğun ve ailenin uykusunu etkileyen birçok sağlık ve yaşam tarzı faktörünü dikkate almayan, tüm yaklaşımlara uyan tek bir boyutu tanımlayan bir terim olmaya devam etmektedir.

Çocuklarımızın bedenlerinin uyumak için teknik olarak “eğitilmesi” gerekmez. Doğanın tasarımı gereği, insan bedenleri zaten uyumaya programlanmıştır ve biz süreci desteklersek bunu yapacaktır.

Çocuklar uyku gelişiminin yürüme, yemek yeme, konuşma vb. gibi çeşitli aşamalarından geçerler… ve çoğu zaman birçok sağlık ve yaşam tarzı faktörü vardır, gerçekçi olmayan beklentilere ek olarak ebeveynlerin uykuya engel olduğunun farkında değildirler.

Çalışmalarımın çoğu ve profesyonellerime öğrettiklerim, yalnızca çocuğun çeşitli gelişim evreleri boyunca uykuyu düzenleyen ve etkileyen doğal faktörleri anlamak değil, aynı zamanda çocuktan bir şeyler öğrenmektir. Çoğu zaman ebeveynler ve profesyoneller o kadar çok güvenirler ve aşırı derecede kitaplara ve katı yöntemlere odaklanırlar ki, çocuklarının onlara uyku hakkında öğrettiklerini gözden kaçırırlar. Çocuk aynı zamanda bize sürekli olarak öğrenmemiz gereken bilgileri sağlayan bir kitaptır. Çocuklar da bizim onları yaptığımız kadar bize öğretir ve rehberlik eder. Sadece uyum sağlamamız gerekiyor.

Admin
Author: Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *