Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık Enstitüsü, Bebek Planlayıcı profesyonellerini hamilelik ve doğum sonrası aileleri desteklemek için olumlu bir kaynak olarak öne çıkarır.

OJAI, CA, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, 27 Şubat 2022 / EINPresswire.com / — Bir bebeğin gelişi için bir heyecan mevcut olsa da, günümüz toplumunda birçok bekleyen ve yeni ebeveyn korku, belirsizlik, aşırı yüklü programlar, zorluklar ve stresörlerle hokkabazlık yapıyor gebelik, doğum ve doğum sonrası yaşantıyı kolaylıkla olumsuz etkileyebilen bir durumdur. Bu, yapılması, organize edilmesi, planlanması ve satın alınması gereken tüm görevlerin ezici düşüncelerini içerir; ve çeşitli karışık duygular – bazıları ile başa çıkmak kolay, bazıları değil.

“Ağrı hissedecek miyim?”, Doğumum ne kadar sürecek?”, “Bebeğim olacak mı?” gibi birçok soru ve belirsizlik insanın kafasına takılabilir. “Bebeğim nefes almıyorsa?”, “Ya boynuna kordon dolanırsa?”, “Ya komplikasyon olursa?”, “Bebeğimin benden ayrılması gerekiyorsa?” Anneliği kaldırabilecek miyim?”

Bir Stanford araştırmasına göre, kadınların hamilelik sırasında depresyona girme riski COVID-19 pandemisi sırasında iki katına çıktı. Kaiser Health News’den Liz Szabo’ya göre, araştırmalar, hamilelik sırasında önemli stres yaşayan annelerden doğan bebeklerin, daha az stresli kadınlardan doğan bebeklere göre, kalp kusurları ve obezite dahil olmak üzere, kısa ve uzun vadeli sağlık hasarı oranlarının daha yüksek olduğunu sürekli olarak gösteriyor. . Bu nedenle, bebek bekleyen ve yeni ebeveynler için en olumlu ve etkili desteğin yerinde olması çok önemlidir. Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık Enstitüsü’nden (IPHI) sertifikalı Bebek Planlayıcı uzmanlarına girin.

IPHI kurucusu Mar De Carlo (eski adıyla Mar Oscategui) tarafından tanımlanan ve tanıtılan şekliyle, 2009 yılında kurulan bir bebek planlayıcısının rolü, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış, önyargısız bir şekilde kaynaklar, destek ve eğitim sunarak müşterileri güçlendirmektir. gebelik öncesi, hamilelik ve ötesinde her bir ailenin benzersiz ihtiyaçları.

Bebek planlayıcıları, hizmetlerini müşterilerinin özel ihtiyaçlarına, yaşam tarzına ve tercihlerine göre uyarlamak için müşterileriyle kapsamlı bir değerlendirme yapan doğum öncesi koçlardır. Bebek planlayıcıları, müşterilerin özel ihtiyaçlarını değerlendirerek ve onlara uygun bilgi, eğitim ve kaynakları sağlayarak, müşterilerinin büyüyen aileleri için en iyi kararları vermelerini sağlar. Sonuç olarak, bebek planlayıcıları, müşterilerin ebeveynlik ve ötesine yolculuklarında kullanmaları için gerekli olacak kaynak, hizmet ve ürün türlerini belirlemelerine yardımcı olur.

Bebek Planlayıcıları, ailelerin korkuları ve zorluklarıyla pratik, olumlu ve gerçekçi bir eylem planıyla yüzleşmelerine yardımcı olur ve bilinçli kararlar verebilmeleri için doğum öncesi müşterilerine ortak doğum eğitimi sınıfının ötesinde tüm seçenekleri hakkında tavsiyelerde bulunmayı taahhüt eder. Hamilelik, ebeveyn bakımı ve yenidoğan bakımının tüm yönleriyle ilgili ebeveynlik eğitimi danışmanlığı sunarak müşterilerin doğum sonrası için hazırlanmalarına yardımcı olurlar. Bu, zengin hizmet ve ürün bilgisinin yanı sıra uyku, beslenme, fitness vb. belirli alanlardaki uzmanlığı içerir. Hangi doğum sınıflarının müşterilerinin değerlerine, inançlarına veya ihtiyaçlarına en uygun olduğunu ele alırlar ve bir doula, yenidoğan bakım uzmanı, emzirme danışmanı vb. gibi hangi ek hizmetlerin gerekli olabileceğini tartışırlar. Nihai karar her zaman müşterilerindir.

Ek olarak, sertifikalı bebek planlayıcıları çöpçatan, koordinatör ve uzman olarak hizmet vermektedir. Bir çöpçatan olarak, bir bebek planlayıcısı, müşterilerini özel ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına göre en uygun ve saygın hizmet ve ürünlerle eşleştirir. Bir koordinatör olarak, bir bebek planlayıcısı, bebek duşları, bebek ayları, doğum inzivaları gibi özel etkinlikler düzenleyebilir veya fotoğraf çekimleri ve doğum duyurusu tasarımları düzenleyebilir. Bir uzman olarak, bir bebek planlayıcısı, ebeveynlikle ilgili belirli bir alanda lisanslı veya akredite edilmişse ek uzmanlık sunabilir.

Ebeveynlik veya ürün tavsiyesi için bir bebek planlama danışmanı için ödeme yapmanın, kişinin ebeveynliğe nasıl geçileceğini öğrenme amacını bozduğu düşünülebilir. Ancak çoğu insan, çocuk yetiştirmek için bir köy gerektiğini ve pandemi sırasında artan korku ve stresle birlikte, yeni aileler ve yeni aileler için doğru destek sistemine sahip olmanın çok önemli olduğu konusunda hemfikirdir.

Bebek planlayıcıları tüm ayak işlerini yapar, müşterileri için en son güvenlik endişeleri ve geri çağırmalar da dahil olmak üzere güvenilir bilgi ve kaynaklar konusunda güncel kalmak için kendi alanlarında saha araştırmalarına saatler harcar. Bebek planlayıcıları, müşterilerinin stresini azaltmak, onlara zamandan ve paradan tasarruf etmek için tasarlanmıştır. Birçok bebek planlayıcısı, müşterilerin bebek planlayıcı hizmetlerini bütçelerine göre uyarlamalarına olanak tanıyan farklı ödeme yapıları sunar.

Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık enstitüsü tarafından sertifikalandırılmış Bebek Planlayıcıları, IPHI ile geçirdikleri sertifikasyon süreci kapsamlı ve eksiksiz olduğundan ve bebek planlayıcıların sorumlu, güvenli bir şekilde hareket etmelerini ve referans göstermelerini sağlamak için istisnai bir kapsam ve sınırlara bağlı kaldığı için ekstra bir avantaja sahiptir. müşterilerini gerektiğinde tıp ve terapi pratisyenlerine gönderir.

IPHI, Eylül 2009’da Uluslararası Bebek Planlayıcısı Uzmanları Akademisi aracılığıyla, profesyoneller için ilk Bebek Planlayıcı kitabı olan “Bebek Planlayıcısı Mesleği: Bilmeniz Gerekenler” kitabını yazan ve ilk bebek planlayıcıyı piyasaya süren kurucu Mar De Carlo tarafından kuruldu. profesyonel sertifika programı. Mar’ın bebek planlayıcısı kitabı “Bebek Planlayıcı: Uma Nova Carreira”nın Portekizce versiyonu, IPHI’nin ilk Brezilyalı Bebek Planlayıcısı mezunlarından biri olan ve IPHI’nin Portekizce Bebek Planlayıcı sertifikasyon programının öncüsü olan Ana Maria Anselmo’nun desteğiyle 2021’de piyasaya sürüldü.

Şu anda 59 ülkede ve 10 dilde temsil edilen IPHI, bebek planlayıcısı, bütünsel hamilelik ve çocuk uyku danışmanı, bütünleştirici yetişkin uyku koçu, doğum öncesi beslenme koçu gibi profesyoneller için birinci sınıf bütünsel ebeveynlik ve sağlık sertifika programları sağlamada ön saflarda yer almaktadır. eko-danışmanlar ve daha fazlası.

Daha fazla bilgi için https://www.parentinghealthinstitute.com adresini ziyaret edin.

Mar De Carlo
Uluslararası Ebeveynlik ve Sağlık Enstitüsü
+1 424-234-8159

Admin
Author: Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *